Ludowy Klub Sportowy ODRA Nietków
 Sezon piłkarski 2021 - 2022

29.06.2022r.
Statystyczne podsumowanie najlepszego sezonu ODRY Nietków
Nadszedł czas na zamknięcie i statystyczne podsumowanie sezonu 2021/2022 w IV lidze lubuskiej w wykonaniu naszego zespołu. Drużyna seniorów ODRY Nietków została wiceliderem rozgrywek (brawa!). Jest to najwyższe i najlepsze miejsce drużyny w całej historii klubu. Za to wszystkim zawodnikom, trenerowi i działaczom klubu składamy serdeczne gratulacje i podziękowania. Niewiele jest drużyn w IV lidze, które ciężką pracą, ogromną mobilizacją i wielkim zaangażowaniem osiągnęły taki sukces.
Statystyka rozgrywek sezonu wygląda następująco: rozegrane mecze: 34 (dom - 17, wyjazd - 17), wygrane: 18 (dom - 7, wyjazd - 11), remisy: 9 (dom - 4, wyjazd - 5), przegrane: 7 (dom - 6, wyjazd - 1), bramki zdobyte: 70 (dom - 30, wyjazd - 40), bramki stracone: 48 (dom - 29, wyjazd - 19). Całkowita ilość zdobytych punktów: 63 (dom - 25, wyjazd - 38), średnia ilość zdobytych bramek na mecz: 2,05 (dom - 1,76; wyjazd - 2,35), średnia ilość straconych bramek na mecz: 1,41 (dom - 1,70; wyjazd - 1,11). W drużynie w tym sezonie było trzech najlepszych strzelców: 19 bramek strzelił Łukasz Kaczorowski, po 8 - Dawid Leoszko oraz Patryk Trzmiel. W rankingu klubowym (Lubuska Kopana) ODRA Nietków zajęła 10 miejsce, a w klasyfikacji Fair Play / Lubuska Kopana (4 liga) - 12 miejsce. To był bardzo dobry sezon dla drużyny LKS ODRA Nietków - gratulujemy! Liczymy, że kolejny będzie równie udany, waleczny, a kibicom przyniesie dużo satysfakcji i radości.

20.06.2022r.

Festyn ODRY NIetków zorganizowany na najwyższym poziomie      -  więcej zdjęć w galerii
Prestiż dla klubu sportowego daje wicemistrzostwo IV ligi piłkarskiej drużyny seniorów, ale prawdziwym sukcesem klubu jest realizacja zajęć z najmłodszymi adeptami sztuki piłkarskiej. Turniej Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czerwieńsku jest tego najlepszym dowodem. W sobotę, przy niemiłosiernym upale, rozegrano w Nietkowie turniej Żaków. Wydawać by się mogło, że to rozgrywki młodzieżowe, ale nie - poziom piłkarski nie budził żadnych zastrzeżeń, a niektóre bramki mogły być pokazowe i powinny być transmitowane we wszystkich kanałach sportowych. Wiele dobrego wydarzyło się na boisku ODRY NIetków. Rywalizacja sportowa przebiegała w atmosferze fair play, bez uszczerbku na zdrowiu i kondycji zawodników. Wszystko wydarzyło się przy donośnym dopingu rodziców. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal w podziękowaniu za udział w tej rywalizacji sportowej, a po rozgrywkach zawodnicy skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów - LKS ODRA Nietków. To była impreza, o której będziemy długo pamiętać i czekać na jej kolejną edycję. Tak trzymać!

31.01.2022r.
Profesjonalnie przygotowane zimowe zgrupowanie LKS ODRY Nietków         - więcej zdjęć w galerii

27.11.2021r.
Andrzejkowy wystrój Domu Kultury - zakończenie rundy jesiennej

21.11.2021r.
Zakończenie rozgrywek piłkarskich rundy jesiennej i podsumowanie
Trzeba przyznać, że sporą dawkę emocji dostarczyli kibicom nasi piłkarze w ostatnim meczu rundy jesiennej IV Ligi lubuskiej. ODRĘ Nietków podejmowała na wyjeździe KORONA Kożuchów. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla ODRY. W 13. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a w 35. minucie drugi raz trafili do bramki ODRY. Na szczęście gola kontaktowego udało się strzelić jeszcze przed przerwą. Rzut karny skutecznie wykonał Romek Kopacz. W drugiej połowie nasza drużyna zdecydowanie dominowała na boisku, zamykając piłkarzy KORONY na własnej połowie. Taka gra przyniosła dobre efekty - w 78 minucie padło wyrównanie na 2:2, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zwycięstwo przypieczętował kapitan Łukasz Kaczorowski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla ODRY i kolejne trzy punkty zostały dopisane do dorobku drużyny w rozgrywkach IV ligi.
Rundę jesienną ODRA Nietków kończy na szóstym miejscu w tabeli rozgrywek, z dorobkiem 28 punktów (7 zwycięstw, 7 remisów, 3 porażki). W tej części tabeli jest bardzo gęsto. Dwie inne drużyny zebrały identyczną liczbę punktów, a miejsce 9. od miejsca 3. dzielą jedynie trzy punkty. Wiosną emocji piłkarskich w IV lidze z pewnością nie zabraknie. Można stwierdzić, że jest to dobra zaliczka ODRY Nietków przed rundą wiosenną, która rozpocznie się 12 marca 2022 roku. Będziemy trzymać kciuki i dopingować naszą drużynę.

14.11.2021r.
W ostatnim meczu rundy jesiennej na własnym boisku ODRA przegrała z POGONIĄ Świebodzin 1:5

16.10.2021r.
Kolejne zwycięstwo ODRY w rozgrywkach IV ligi - tym razem 3:0 nad CELULOZĄ Kostrzyn

14.10.2021r.
Deszczownia przechodzi do historii - montaż nowoczesnego nawodnienia na stadionie ODRY

12.10.2021r.
Tajemnicze znaki pojawiły się na murawie boiska ODRY

09.10.2021r.
W derbach gminy ODRA Nietków na wyjeździe pokonała PIASTA Czerwieńsk 4:0

18.09.2021r.
Uratowany remis 3:3 w ostatniej minucie meczu ODRY z drużyną DĄB Sława-Przybyszów

Przygotowania do kolejnego sezonu w IV lidze
Z dniem 3 lipca 2021 roku zarząd klubu LKS ODRA Nietków podjął decyzję o nie przedłużeniu wygasającej umowy z trenerem Mirosławem Nowakowskim. Zakończono współpracę słowami podziękowań za wspólny czas spędzony razem z ODRĄ i życzeniami wielu sukcesów w dalszej karierze trenerskiej. W nowym sezonie seniorów poprowadzi trener Wojciech Skarżyński (ostatnio trenował Błękitnych Ołobok).
W ramach przygotowań do nowego sezonu drużyna seniorów rozegrała swoje trzy spotkania kontrolne przed nowym sezonem: 24 lipca - na Stadionie w Nietkowie z Pogonią Przyborów, 28 lipca - na Stadionie w Nietkowie z Unią Kunice, a 1 sierpnia - wyjazdowy mecz ze Startem Płoty. Mecze kontrolne pozwoliły trenerowi zapoznać się z zawodnikami i sposobem gry ODRY. Były też okazją do wprowadzenia trzech nowych zawodników. Od tego sezonu drużynę seniorów ODRY Nietków wzmocnili:
  • Paweł Dzikowicz (wcześniej: TS Przylep, a ostatnie 1,5 roku w Promieniu Żary);
  • Dominik Skrzyński (wcześniej: Carina Gubin, Lechia Zielona Góra, Dąb Przybyszów, Ilanka Rzepin, wychowanek UKP Zielona Góra);
  • Błażej Ląd (wychowanek ODRY Nietków - powrót po 5 latach, wcześniej: Lechia Zielona Góra i Polonia Warszawa);
  • Błażej Bania (wcześniej: Drzonkowianka Racula, Skalnik Gracze, a ostatnio Sparta Rudna; wychowanek SKP Kisielin).
Trzymamy kciuki za dobrą postawę drużyny w nowym sezonie. Życzymy super kondycji, wielu sukcesów, zwycięstw i powodów do radości dla kibiców z kolejnych zwycięstw w IV lidze!!!

Ludowy Klub Sportowy ODRA Nietków - to klub piłkarski występujący od 2020 roku w rozgrywkach IV ligi.

Powstanie klubu datuje się na rok 1947. W latach 70-tych klub składał się nawet z kilku sekcji: motorowej, siatkarskiej, piłkarskiej, biegów przełajowych i tenisa stołowego. Obecnie działalność klubu ukierunkowana jest na piłkę nożną. Klub prowadzi aktualnie następujące drużyny piłkarskie: seniorów, juniorów, trampkarzy, orlików i żaków.

Klubem zarządza Zarząd z prezesem Andrzejem Kuczakiem na czele. Aktualny skład Zarządu LKS ODRA Nietków: